GRACE FELLOWSHIP
Wednesday, September 20, 2017

Serving on Sundays

 
 

Greeters
September

 3 - Richard & Beverly Sparkmon, Perry Underwood
10 - Darrell & Sonya Roth, David Torbert 
17 - Jayne & Keith Lindsay, Craig Stringer
24- Adrian Beasley, Al Hawkins

Pre-school Workers

September 3

* Nursery  - Anne Meadows, Sarah Floyd

* Toddlers - Jennifer Tripp, Barbara Twilley

* 3 year -   Shirlie Durameni, Krissy Clark

* 4 and 5 year - Paula Moore, Scott Jackson

Pagers - Kathy Haynes

September 10

* Nursery  - Adrianna Mauriello, Diana Paynter

* Toddlers - Jennifer Tripp, Anthony Floyd

* 3 year -   Shirlie Durameni, Kim Foskey

* 4 and 5 year - Kim Cash, Caleb Lundy

Pagers -  David Torbert

September 17

* Nursery  - Deborah Miller, Sarah Floyd  

* Toddlers - Denise Bickers, Nondi Luther

* 3 year -  Shirlie Durameni,  Darlene Nicklow

* 4 and 5 year - Kim Cash, Kyra Jackson

Pagers - Mike Daniel

September 24

* Nursery  - Sarah Floyd, Anzie Floyd 

* Toddlers - Jennifer Tripp, Lonnie Moore

* 3year - Amy Ferman, Yvonne Beasley

* 4 and 5 year - Kim Cash, Marissa Malone

Pagers - Tom Ertel

Children and Youth Bible Study Teachers
Caleb Bell Middle School & High School - Game Room
Lisa Dalton – Children (Grades 1-3) Classroom C4
Denise Bickers – Children (Grades 4-5) Classroom C9

 

Powerhouse Schedule for September

September 3 - Caleb Bell & Teens
September 10 - Deborah & Luke Miller
September 17 - Carrie Human & Barry Clower
September 24- Carol Kuhn & Linda McNeil

 

 

 

 

 

 

 

Prayer Walk Ministry
September
 
3 - Carolyn Danson, Lynne Novak, Loydene Wilcoxson, Carol Kuhn
10 - Mary Ann Webb, Linda McNeil, Barbara Torbert, Joyce Michaels
17 - Charles & Pat Brown, David & Lynne Novak

24 - Ellen Wisdom, Linda McNeil, Mallette Cook, Lynne Novak
 

Ushers  
September
David Torbert, Captain 
Eric Deberry, Tony Parker, Luke Miller,
Anthony Floyd, Mike Dawkins, Joe Piekielek

September
Elder Assisting on Sunday
Shawn Slate & Matt Ferman

 

 Hospitality Co-ordiantors
September
 
3 - Tommi Ward, Ashlie Miller, Kathy Haynes
      (Wilcoxson Small Group Food)
10 - Michelle Laud, Mallette Cook, Adriana Mauriello
       (J.O.Y. Small Group Food)
17 - Beverly & Richard Sparkmon, Glyndell George
        
(Donna Moon Service Group Food)
24 - Diana Paynter, Mathu Bayless, Jon Human
        (Robinson Small Group Food)

 

                
Welcome Center
September 3
 
8:30 -   9:00 am - Darryl Woodruff,
10:00 - 10:30 am - Darryl Woodruff, Barbara Twilley 

September 10
8:30 -   9:00 am - Darryl Woodruff
10:00 - 10:30 am - Carol Smith, Trish Robinson

September 17
  8:30 -   9:00 am - Darryl Woodruff
10:00 - 10:30 am -
Michelle Laud

September 24
  8:30 -   9:00 am - Darryl Woodruff
10:00 - 10:30 am - Inez & Jim Cox

Grace Guides
September
  3 - Linda Weaver
10 - Earl & Susie Porche'
17 - Michelle Laud
24 -
Joyce Slate